Informácie o nás

Surya centrum je registrované občianske združenie. Cieľom občianskeho združenia Surya centrum je podporovať rozvoj a zdravie tela i ducha človeka, k prírode blízky a šetrný spôsob života, diverzitu a zdravie prírody, regionálne tradície a remeslá prostredníctvom organizovaní kurzov, workshopov, seminárov, pobytov a iných foriem publikačnej, informačnej, edukačnej, kultúrnej, umeleckej, voľnočasovej a realizačnej činnosti. Lektorom kurzov poskytujeme celoročne priestory pre uskutočnenie kurzov a workshopov zameraných na uvedené oblasti. Surya centrum o.z. tvoria dva zrekonštruované susediace domy, novostavba kurzovej sály a pekná záhrada s okolitými lúkami, sadmi a lesmi. Ubytovacia kapacita je 15 lôžok plus prístelky. Súčasťou ubytovacieho objektu je spoločenská miestnosť 6x4,4m, meditačná miestnosť 6x4m, kuchyňa, 4 hygienické zariadenia. Miestnosť hlavnej kurzovej sály má rozmer 9,6x6,2m, t.j. 60m2. Pri dome sú spevnené plochy s možnosťou využitia podľa potreby - terasa zo zámkovej dlažby, prestrešená drevená terasa v átriu modrého domu, trávnaté plochy, suchá sauna, Teepee. Zabezpečujeme vegetariánsku stravu a taktiež poskytujeme samostatnú kuchyňu. K dispozícii je ping pongový stôl, stolný futbal, badminton, elektronické šípky, masážne lôžko Ceragem, masážne lehátku pre masáž masérom, chi masage prístroj, detoxikačná vanička, žezlá faraónov, rozsiahla knižnica a projektor. Venujeme sa pestovaniu tekvíc, hríbov, ovocia, zeleniny. Naše centrum neposkytuje možnosť pobytu so psom.

Neďaleko nášho centra je konský ranč s možnosťou jazdenia na koňoch www.konikovo.eu a kozacia farma s možnosťou zakúpenia domáceho kozieho mlieka a syrov. Okolitá príroda sa ponúka na prechádzky na boso, meditácie pod stromami a relaxovanie s výhľadmi na ďaleké kopce a doliny. V okolí rastie medvedí cesnak, čierne maliny, hríby, a rôzne jedlé byliny. Počas letnej sezóny sa núka prírodné kúpalisko zelená voda v Novom meste nad Váhom www.zelenavoda.sk.

Uskutočnené kurzy v roku 2012:

- Kurz meditácie pod vedením Saajid Zandolini www.herzundstille.ch/

- Kurz Shiatsu pod vedením Zuna Vesan Kozánková www.shiatsu-terapie.sk fotogaleria z našich priestorov picasaweb.google.com/114897748468433419345/Shiatsu2012StaryHaj?authkey=Gv1sRgCMyZ9I3t7eaZ7QE

- Kurz yogy pod vedením Danka Bednárová, fotogaléria z kurzu www.studiomandala.sk/index.php?page=galeria&act=17

- Kurz varenia pod vedením Martin Oros, martinoros@seznam.cz, www.sk-sk.facebook.com/martin.oros.3

a iné Holotropné dýchanie, bojové umenie...

Sme členmi regionálnej skupiny využívajúcich nepeňažný systém Minútky minutky.webnode.sk/.